Bike Ranch

Než sáhneme k představování se, je nutno poděkovat všem lidem, kteří se v listopadu 1989 zasloužili o změny, které nejen nám umožnily splnit si své sny. U nás to byla od prvopočátku touha věnovat se našemu velkému koníčku – cyklistice.

Prodejna Bike Ranch vznikla v roce 1991 v Praze na Žižkově. Zde v Milíčově ulici jsme zrekonstruovali přízemí domu č.14 a mohli se pustit do práce. První 2 roky jsme vše zvládali ve dvou lidech (Pavel Schneider a Michal Douša) a byli jsme si mechaniky, zásobovači, prodavači a vůbec vším co provozování takové prodejny obnáší.

Značky, které jsme tenkrát nabízeli jsou i dnes v našich prodejnách k vidění mimo Dancelli, Albuch Kotter, Marin, Trekking Fox, Modolo, Cinelli, Hot´nWild, Sachs….., které buď zanikly nebo se jejich distribuce v ČR omezila. Vzhledem, k ještě ne zcela fungující a hlavně vyhovující velkoobchodní síti jsme si dováželi nejen komponenty, ale i kola ze zahraničí. Díky tomu jsme je také začali dodávat do dalších prodejen a krámků, kterých v této době vznikalo opravdu hodně. Mezi tyto značky patřilo např. Shimano, Schwalbe, Modolo, Diadora, Sapim , Atlantic Oil, Dancelli, Rigida, Edco a mnoho dalších.

S rozvojem prodeje bylo nutné nejen přibrat dalšího zaměstnance, ale také se začít rozhlížet po jiných, vhodnějších prodejních prostorech, jak pro maloobchod, tak i velkoobchod.

Na podzim roku 1993 provizorně otevíráme prodejnu na Palackého náměstí v centru Prahy. Tu po Vánocích kompletně přestavujeme a zvětšujeme o další 2 patra. V březnu roku 1994 otevíráme Bike ranch, tak jak jste ho znali..

V roce 1998 jsme založili cyklistický klub Bike Ranch team, který podporujeme nejen materiálově, ale i finančně. Dnes se jedná o jeden z nejdéle fungujících MTB týmů u nás a může se pochlubit zajímavými výsledky nejen u nás, ale i v zahraničí. Od roku 2007 nese tento team název Merida Bike Ranch team a má několik desítek členů. V roce 2009 pak s novým sponzorem – KELLYS Bike Ranch team. Více info o činnosti a dalších sponzorech na stránkách Bikeranchteamu.

V dubnu 2004 otevíráme druhou prodejnu v Horních Počernicích na Křovinově náměstí. V únoru 2009 pak vzniká další prodejna v Čakovicích nedaleko Globusu. Na konci roku 2010 stěhujeme prodejnu z Palackého náměstí na Krejcárek. A dále tak poskytujeme naše služby ve třech prodejnách. Výhodou těchto prodejen je nejen větší klid pro nákup, ale hlavně pohodlné parkování.

Naší současné nabídce jsou značky kol, které se snažíme nabízet v co možná nejširším sortimentu. Jsou to Kellys, Giant, Felt, Merida a PUKY.

Z ostatních komponentů a příslušenství jsou to pak například SHIMANO,SCHWALBE, SPIUK, GIRO, ZÉFAL, SIGMA, VDO,VELOMANN,SIL­VINI, BBB, BRIKO, NORTHWAVE, BLACKBURN, SPORTIQUE, DIADORA, SAPIM, MAVIC, CAMELBAK, ATLANTIC OIL.

Pokud máte k naší činnosti nějaké připomínky, budeme za ně rádi. Vaše názory nás velice zajímají. Díky konstruktivní kritice, postřehům a nápadům se pak můžeme snažit, aby naše služby byly stále na dobré úrovni. Pište proto na email: dousa@bikeranch.cz

Kontakty

Radek Beneš
Ředitel závodu, vedoucí trati
Tel.: 603 819 328
Email: beny.x@seznam.cz

Jaroslav Malý
Sekretář závodu
Tel.777 323 059
Email: Jmaly@lawi.cz

Martin Skála
Web, obsah
Tel.: 777 034 600
Email: info@prologbike.cz

Další závody